Kiedy trzeba opłacić podatek drogowy - Wanneer moet u MBR betalen

Kiedy trzeba opłacić podatek drogowy - Wanneer moet u MBR betalen

 

 

UWAGA! TO JEST STARA I NIE ODŚWIEŻANA WERSJA ARTYKUŁU! KLIKNIJ, NOWA WERSJA POJAWI SIĘ TUTAJ!

 

 

 

 

Podatek drogowy musi płacić każdy… Bez względu na to czy pojazd zarejestrowany jest w Holandii czy w innym kraju. Opłaty nalicza się od razu, od zakupu pojazdu na Holenderskich tablicach. List z danymi do przelewu otrzymujemy niedługo po rejestracji.

 

Jak wysoki będzie podatek - obliczanie - przeczytasz tutaj: Podatek drogowy - motorrijtuigenbelasting.

(Nie, nie da się jeździć pojazdem przed przerejestrowaniem go. Przerejestrowujesz - dostajesz klucze)

 

Podatek dla pojazdów z zagraniczną rejestracją wygląda nieco inaczej… Jeżeli jesteśmy zarejestrowani w Holandii (BRP) to mamy możliwość jeżdżenia naszym pojazdem przez dwa tygodnie. Aby dostać zwolnienie na dwa tygodnie wypełniamy ten formularz. Później trzeba opłacać już podatek oraz przerejestrować pojazd na Holenderskie tablice. Zwykle wystarcza opłacać podatek, aby problem czy strach przed jazdą zniknął. Pierwsze na co zwracają uwagę władze to to, czy podatek jest opłacany.

 

Aby zgłosić nasz pojazd na zagraniczych numerach do opłacania podatku należy wypełnić formularz z tej strony: Motorrijtuigbelasting buitenlands kenteken

 

W pewnych przypadkach występuje możliwość zwolnienia z opłacania podatku na dłuższy okres czasu. To zostanie opisane w innym artykule.

 

Wszystkie informacje pochodzą ze strony belastingdienst.nl

 

Tagi: opłata za auto, podatek samochodowy, podatek drogowy, holandia, polskie auto w holandii, auto na polskich blachach, jazda własnym autem w holandii, ile można jeździć bez opłatGaleria