ArtykułyKiedy trzeba opłacić podatek drogowy - Wanneer moet u MBR betalen

Kiedy trzeba opłacić podatek samochodowy MBR? Jesteś w Holandii na chwilę? Czy musisz to robić? Znajdziesz tu informacje na temat terminów jakich musisz się trzymać by uniknąć mandatów i nieprzyjemnych sytuacji.


Odczytywanie informacji z rejestracji pojazdu - Alle Voertuiggegevens eenvoudig opvragen

Na podstawie tablicy rejestracyjnej można znaleźć ogromną ilość danych na temat danego samochodu. Możesz przeglądać te dane w Internecie, ale także pobrać je jako wyczerpujący raport. Obszerny raport z tablicy rejestracyjnej zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przy zakupie samochodu.


Ubezpieczenie auta i innych pojazdów - verzekering

W Holandii, tak samo jak i w Polsce, jesteśmy zmuszeni opłacać ubezpieczenie dla naszego pojazdu. Które pojazdy muszą mieć osobne ubezpieczenie? Kiedy ubezpieczenie nie jest wymagane? Gdzie szukać odpowiedniego ubezpieczenia? Które ubezpieczenie jest najtańsze? Które jest najlepsze?


Parkowanie w niebieskich strefach - Parkeerschijfzone

Kiedy korzystasz z dysku parkingowego? Podczas parkowania w niebieskich strefach. Strefa taka może być wyróżniona przez znaki drogowe E10 i E11. Znaki te są często używane w połączeniu z niebieskimi paskami, aby wskazać miejsca, w których dozwolone jest parkowanie. Jakie zasady obowiązują w takiej strefie parkowania?


Podatek drogowy - Motorrijtuigenbelasting

Jeśli zarejestrujesz pojazd samochodowy (samochód osobowy, dostawczy, ciężarówkę, autobus lub motocykl) na swoje nazwisko, natychmiast zadeklarujesz się do opłaty podatku samochodowego (potocznie zwanego podatkiem drogowym). Niedługo potem, na swój adres domowy, automatycznie otrzymasz fakturę z formularzem zapłaty. Na fakturze widnieje kwota, którą musisz zapłacić za podatek samochodowy. Nie ma znaczenia, czy korzystasz obecnie z drogi, czy auto stoi na terenie prywatnym. Sprawdź ile musisz zapłacić.


Rejestracja pojazdów w Holandii - Overschrijving

O tym jak krok po kroku zarejestrować pojazd tj. auto, motocykl czy skuter na swoje dane w Holandii. Od czego zacząć, jakie dokumenty mieć ze sobą i gdzie w ogóle się udać?